ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ

У недељу, 21.априла 2024. године, у Пољопривредној школи “Архитекта Брашован“ у Вршцу  одржано је окружно такмичење из биологије за средњошколце.

Нашу школу представљали су матуранти гимназије,  ученица Емилија Ђан и Александар Мијуков..

Док су ученици радили тест школа домаћин је за професоре организовала обилазак економије и њихове лабораторије уз занимљиву причу  директора о традицији ове успешне школе.

Најузбудљивији тренутак након прегледања тестова било је проглашење победника.

У оштрој конкуренцији најбољих наш Александар Мијуков је освојио 3.место и пласман на републичко такмичење које ће се ове године одржати 19.маја  у Новом Саду.

Емилија Ђан је по бодовима 4.-та, али иако има пуно бодова то није било довољно за одлазак на републички ниво.

Са ученицима у Вршцу били су  и Бранкица Стојковић, професор биологије која их је припремала и водила и Ненад  Дмитрoвић , проф. информатике.

Честитке ученицима, а посебно Александру Мијуков који је годинама најбољи зналац биологије у општини и округу и већ трећи пут за редом иде на републичко такмичење.