Школска 2024/2025. година

svdipldodnag25

У петак, 27.јуна у позоришној сали Центра за културу у Ковину, одржана је Свечана додела диплома и награда ученицима матурантима Гимназије и средње стручне школе „Бранко Радичевић“.

У присуству родитеља, професора и осталих званица - додељне су укупно 63 дипломе, колико је ученика и матурирало у школској 2024/2025. години. Одељењске старшине - Сандра Ћосић IVо, Јелена Антонијевић IVе и Дарко Мариновић IVит , професионално, предано, уз поштовање, љубав и педагошке савете, извели су изузетну генерацију која остаје за памћење, а међу њима је и прва генерација ИТ смера. Одељењске старешине и директорка школе захвалили су се ученицима, родитељима и колегама на четворогодишњој успешној сарадњи, толеранцији и разумевању и пожелели здравље и срећу ученицима у даљем животу и школовању.

Награђени су ученици:

ђак генерације - гимназија: Марија Рајковић

ђак генерације - економски техничар: Уна Стаменковић

ђак генерације - електротехничар информационих технологија: Тијана Шогор

Ученици носиоци Дипломе Вук Караџић:

Тијана Шогор IVит

Никола Челпер IVит

 

Носилац специјалне дипломе:  Тијана Шогор IVит.

Програм колажног карактера извели су ученици чланови драмско - рецитаторске секције, кроз стихове, музику и мудре мисли о важности образовања, великана уметности, науке и филозофије, увеличали су овај важан дан у животима матураната - завршетак средњошколског образовања. Програм традиционално започиње и надахнутим порукама академске химне Gaudeamus igitur која, између осталог, поручује:

У весељу и без јада нек нам кличе душа млада !

Ученици су такође својим школским друговима и другарицама честитали завршетак школовања и великим аплаузом их поздравили за крај.

Програм свечаности припремила је професорка Маша Вулетић.

Удружење „Дани ћирилице Баваниште“ под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије и Општине Ковин организовало је двадесет четврти пут по реду Дане ћирилице –конкурс и саобор дечијег стваралаштва који за циљ има неговање ћирилице, народне традиције и баштине.

У суботу, 17.маја организована је свечана додела диплома, похвалница и захвалница најуспешнијим овогодишњим учесницима. Скуп гостију и отварање изложбе били су у ОШ „Бора Радић“ , а свечаност уз пригодан програм у биоскопској сали. Присутнима су се обратиле Милица Живковић и Нада Сапунџија у име Удружења.

Радови се прикупљају и класификују у огранку Библиотеке „Теофило Димић“, затим се односе у Вукову задужбину у Београду где жири доноси одлуку о награђенима. Проф. др Бошко Сувајџић и проф. дрЗона Мркаљ прегладали су литерарне радове, а за ликовне, калиграфске, иницијал, вез и лутке жирирање су обавиле мр Сузана Полић и др Вјера Медић.

Ученици наше школе постигли су ове године изузетан успех-освојили су највиша признања која су републичког ранга и похвале за своје литерарне и ликовне радове. Овогодишња тема је била Срећа и ученици су се у духу традиције, народне књижевности и личне креације изражавали у различитим техникама.

За ликовне радове награђени су :

Теодора Миленковић 1.разред, гимназијски смер -1.место

Андрија Ћуковић 1.разред, ит смер- 2.место

Бојана Киферов 1.разред, ит смер-2.место

Алекса Ђан 1.разред, ит смер-3.место

Андреј Вакић 2.разред, гимназијски смер-похвала.

Ментор ученицима била је проф. Милица Ускоковић.


Литерарни радови :

Богдан Кнежевић 4.разред, гимназијски смер – 2.место

Хелена Миладиновић 2.разред, гимназијиски смер- похвала.

Ментор ученицима била је проф. Маша Вулетић.


Ученици, професори и запослени обележили су у петак, 9.маја Дан школе. У Недељи сећања и заједништва пригодним програмом обележена је 61.годишњица постојања и рада. Ученици чланови драмско-рецитаторске секције су уз презентацију, наративне делове, гитарску пратњу и стихове Бранка Радичевића представили ретроспективу рада, активности и успеха ученика и професора, али и визију будућности. Посебно емотиван био је део посвећен проф. Мелини Илић која нас је прерано и заувек напустила. Ученици су говорили о важности заједништва, емпатије и тимског рада, својим школским данима, учењу и свему ономе што их обликује и чини део одрастања. На самом завршетку цитатом М.Црњанског поручили су: Све се може променити, осим вере у младост и наду у сутра.

Презентацију је приредио проф. Синиша Ћулафић, техничка подршака били су проф. Младен Косовац и проф. Александар Крчуљ, програм је осмислила проф. Маша Вулетић.

Образовно културни центар у Сечњу био је домаћин Покрајинске смотре рецитатора која се одржала од 25. до 27. априла. Сечањ је ова три дана био место лепоте говора и младости. У категорији млађег, средњег и старијег узраста представило се чак 119 рецитатора из 40 градова Војводине. Стихове су говорили на српском језику и језицима националних мањина. Жири смотре били су: Предраг Момчиловић, глумац и професор на Академији уметности у Новом Саду, Маргарета Табадош, глумица и професорка, др Александар Мудри, професор, Ана Лесковац, професорка, Николета Гргић, глумица и Данијела Раду, глумица. Програм смотре улепшали су и чланови локалног КУД-а сплетом народних игара. Центар за културу у Ковину обезбедио је путовање на смотру.

Ученице наше школе: Бојана Киферов, Сара Максимовић, Миа Миљковић и Дариа Андреа Чанчар оствариле су изузетан успех и свака је појединачно освојила 1.место на покрајинском нивоу.

Као другарска подршка, али и особа која је фотографисала догађај,  била је Нађа Пријовић.

Ученице је припремала проф.Маша Вулетић.

Честитамо !!!

У Центру за културу у Ковину, у петак 11.априла одржана је Зонска смотра рецитатора.

Овогодишњи жири у саставу – Ана Лесковац, проф.словачког језика и Предраг Момчиловић, проф. на Академији уметности у Новом Саду, саслушао је представљање  64 рецитатора из Јужног Баната.

Ученице наше школе оствариле су изузетан успех и пласирале се на Покрајинску смотру рецитатора, која ће се одржати у Сечњу 27.априла.

Пласирале су се:

Бојана Киферов 1ит

Сара Максимовић 2о

Миа Миљковић 2о

Дариа Андреа Чанчар 3о .

Ученице је припремала проф. Маша Вулетић.

Честитамо на успеху !

Страна 1 од 5