О школи
Школа је основана решењем Скупштине општине Ковин, 25. марта 1964. године под именом Гимназија Бранко Радичевић. У почетку, школа је била смештена у згради пољопривредне школе. Имала је друштвено-језички и природноматематички смер...
Распоред часова
Распоред звоњења
Распоред звоњења
Школски календар
Правилник о школском календару за школску 2018/2019. годину
Новости

Наша школа узима учешће у догађају "Твоја Европа,твоје мишљење"
На догађају "Твоја Европа,твоје мишљење" (YEYS) 2019. у Бриселу 21-23.03.2019. нашу школу ће представљати три ученика и професор, а у целом догађају учествују 33 школе из земаља

Ученици наше школе једини из Србије на ђачкој дебати у Бриселу
Наша школе једина је школа у Србији која је добила позив да учествује на ђачкој дебати о европским вредностима у Бриселу почетком следеће године...

Радионица ,,ДА, МОЖДА, НЕ''
Дана 25.1.2019. Године, млади волонтери Црвеног крста Ковин,одржали су радионицу у оквиру Програма Борбе против трговине људима, под називом 'Да, можда, не'...

Радионица ,,ДА, МОЖДА, НЕ''
Дана 29.01.2019. године, млади волонтери Црвеног крста Ковин, одржали су радионицу у оквиру Програма Борбе против трговине људима, под називом ,,ДА, МОЖДА, НЕ'' ...

Роман Хакен у посети нашој школи
Господин Роман Хакен (EESC) посетио је нашу школу 14.02.2019.
ОБРАЗОВНИ ПРОФИЛИ
Одељења ученика са посебним способностима
за рачунарство и информатику
Гимназијско ИТ-одељење представља специјализовано одељење за ученике са израженим дигиталним компетенцијама.
Специјализација у једној научној области омогућава висок степен припремљености за наставак високог образовања-студирање у тој области али при том не ускраћује ученицима проходност и на студијске програме из сасвим других области.
Број ученика, као и у осталим специјализованим гимназијским одељењима је 20. Већи део наставе такозваних рачунарских предмета одвија се у групама са по 10 ученика. Подела одељења на групе омогућава бољи квалитет рада, а самим ти и боља постигнућа ученика.
Ученици ће овладати свим основним, али и неким напреднијим концептима програмирања, упознаће се са различитим приступима решавању проблема програмирањем. Разумеће рачунарске мреже, мрежне слојеве и протоколе и знати шта је потребно да рачунарске мреже буду безбедне.
Поред већег списка специфичних рачунарских компетенција посебно је важно истаћи да ће ученици бити оспособљени да ефикасно користе програмирање и рад са базама података за решавање различитих проблема у даљем образовању, професионалном раду и свакодневном животу. Ово представља функционализацију знања.
Похађајући овај образовни програм ученици ће унапредити стратегије и технике самосталног учења користећи могућности рачунара и изградиће спремност за праћење нових решења у области информатичке технологије.
Гимназија - општи смер
Предмети који се овде уче представљају уравнотежен избор како природних, тако и друштвених наука. Часови су расподељени тако да ђаци уче подједнако довољно математике, матерњи језик, стране језике, биологију, музичко, физику, историју итд. Овакве гимназије су идеалне за ђаке који су подједнако добри из друштвених и природних предмета па не желе да се определе за смер који преовлађује једним или другим.
Након завршетка школовања ђаци имају добру основу за наставак студија било којих факултета. Ако су појединци схватили да им је током школовања у гимназији општег смера боље ишла на пример хемија, имаће сходно томе веће шансе да своје студије наставе на хемијском факултету.
Економски техничар
Ради у банкама или економским предузећима, углавном у својој канцеларији. Са времена на време у обзир долази и рад за шалтером. Бави се финансијама, маркетингом, књиговодством и другим економским делатностима. Ту спада и књижење банкарских промена, писање извештаја, као и спровођење новчаних трансакција. Активно користи рачунар. Неопходно је да буде прецизан, сналажљив, организован и отворен за комуникацију.
Пословни администратор
Обавља послове који су везани за планирање и организацију рада у канцеларијским условима. Ово занимање посвећује пажњу архивирању података и њиховом сортирању као и дневној евиденцији разне папирологије. Бави се рутинским формалностима у организацији и брине о кадровској документацији. Води рачуна да су сви радници присутни и повремено врши организацију састанака. Теоријска знања која стиче су из области економије, права и административно-правних послова као и опште познавање менаџмента. Посао се обавља у канцеларији, а већи део дана проводи се уз радни сто и рачунар.